Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Konvikti Nr.5 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Ku më mbeti ky qytet
E shikoj por nuk e shoh
Çdo i dyti n’rrugë më flet
Unë nuk i njoh, nuk i njoh

Ku janë rrugët me kalldërm
Shputat m`i kanë puthur
Ku mbet vajza që kam lënë
E nuk pat më të bukur

I njejt paska mbetë veç korriku
Që e puthë për trupi këmishën
Lumturia ime iku
Ëndrrat u prishën

Mbrëmë me lot të kam kujtuar
Para konviktit numër pesë
Tjerë të ri të dashuruar
Ënderronin plot me shpresë

Jo, jo Hëna s`ka treguar
Se ky shpirt ende dënesë
Ku u pamë e ku u ndamë
Para konviktit numër pesë

Ku janë rrugët me kalldërm
Shputat m`i kanë puthur
Ku mbet vajza që kam lënë
E nuk pat më të bukur

I njejt paska mbetë veç korriku
Që e puthë për trupi këmishën
Lumturia ime iku
Ëndrrat u prishën


Ky tekst u dërgua nga Feri

Sabri Fejzullahu - Konvikti Nr.5
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Konvikti Nr.5".
3. Video është e këngës "Konvikti Nr.5", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 1