TEKSTESHQIP

Sabri Fejzullahu
Urime Shpirti Jem
Lyrics

Si dy zemra e nje shpirt ne te dy
Sa te lumtur po shikohemi ne sy
Gezuar e bekuara dashni, dashni
Ah ta puthsha shpirtin plot embelsi(x2)

Tash ne syte e tu, veten shikoj
Me plot gojen te them
Ty te dashuroj
Ref.
Urime shpirti jem
Sot po merr dhe nje mbiemer
Mire se erdhe n'jeten tem
Ta ha at zemer
Urime shpirti jem
Bashke udhetare jemi ne jete
E bekofte ai Zoti i madh
Kete dashni t'vertete

Sot vallzojme te lumtur ne dasmen tone
Jehon kenga vec per ty po jehon
Gezuar moj nusja me e mire ne bote
Sa te dua Goja smund ta thote
Sa te dua vec zemra mund ta thote

Tash ne zyte e tu veten shikoj
Me plot gojen te them
Ty te dashuroj
Ref. (x2)