Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Braho
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: pop e lehtë

Sajmir Braho është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Këngëtari i ish-grupit “Ritfolk” e ndan karrierën mes këngës, aktorit dhe regjisurës. Me këngët çame Sajmiri ka fituar zemrat e fansave kudo, ku ka bashkëkombas.

Në Dhjetor 2002, Saimir Braho merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Per Ty".

Në Dhjetor 2003, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Fjala".

Në Dhjetor 2004, Sajmir & Enkela Braho marrin pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Para Se Te Vish Ne Kete Bot".

Në Dhjetor 2006, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Mik I Dhimbjes".

Në Dhjetor 2010, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Shtegetar I Jetes Time".

Në Dhjetor 2011, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Ajer".

Në Dhjetor 2013, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 52-të në RTSH me këngën "Grua".

Në Dhjetor 2014, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 53-të Në RTSH me këngën "Kristal".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Ish-Anëtar i grupit

Ritfolk


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist