Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sajmir Braho - Kristal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kristal".
3. Video është e këngës "Kristal", por nuk këndohet nga Sajmir Braho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sajmir Braho - Kristal  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Muzika & Teksti:

Sajmir Braho

Orkestrimi:

Endri Sina

Pjesëmarrëse në

Festivali i 53-të Në RTSH

Komente

Asnjë Koment

26/12/2014

2014-12-26T21:07:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kristal" kënduar nga Sajmir Braho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Muzika: Sajmir Braho
Teksti: Sajmir Braho
Orkestrimi: Endri SinaDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Domino Band - Kristal

Qendrojme te dy heshtur, pa thene asnje fjale
Vajzen gjumi e mori tani un mund te dal
Dhe papritur nje puthje me jep
Fort prane vetes me mer
Mikja ime e shtrenjte ne jete
Dhe perhere keshtu do te jesh.

Se ti je, ajo, imazh kristal ne jete
Ti je, ajo melodi qe vjen njehere
Dhe me thua te dua, me ndjenjat mos luaj
ndaj une, besnik ty te qendroj
Ne moshe mekatare nje ender me fale per ty, nje melodi po dedikoj

Kujtoj teksa ecnim mbi boren kristal
Floket ere e dimrit ti prekte ngadale
Nje premtim ti kerkove nga une
Prej zemres doli pa faj
Kemi lindur te dy ne kete jete
Nje reze drite kristal

Se ti je, ajo, imazh kristal ne jete
Ti je, ajo melodi qe vjen njehere
Dhe me thua te dua, me ndjenjat mos luaj
ndaj une, besnik ty te qendroj
Ne moshe mekatare nje ender me fale per ty, nje melodi po dedikoj

Alex - Kristal

Thua djelli vdes zemren ti ma ndricon
Dhe kur ska me jete, je ti qe lart me con
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj.

Vetem me nje fjale, e gjith bota u ndal, kuptova se un ty te dua.
Mes meje kaloi, shpirtin ma pushtoi, ne zemer emri yt u shkrua.
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj

Brenda meje, zemer sa shume me mungon
Por te, lutem mos u largo
Do te mbaj ne zemer gjithmone te premtoj
Nje gjest
Nje fjale
Kujtim
Kristal

Nje dite te kam prane, por tjetren je larguar
Je ti qe me sheron prap ti me ben te vuaj
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj.

Vetem me nje fjale, e gjith bota u ndal, kuptova se un ty te dua.
Mes meje kaloi, shpirtin ma pushtoi, ne zemer emri yt u shkrua.
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj

Brenda meje, zemer sa shume me mungon
Por te, lutem mos u largo
Do te mbaj ne zemer gjithmone te premtoj
Nje gjest
Nje fjale
Kujtim
Kristal

Elton Deda - Kristal

Diku nje kristal une lashe
fshehur diku e ika larg
Si nje enderr ne sirtar
qe e therret sa here ndjen mall

Larg saj koha vrapoi
u ktheva prape une ta kerkoj
Sa doja , nga gjumi ta zgjoj
Ta zgjoj

Ti je kristal
i cmuar i rralle
ndjenjen ke zjarr
me djeg ne damar

Kthehem te ty
me paqe ne sy
sonte me ler
se te ndjej prape si atehere

Ti je ndjenje e rralle
gdhendur ne kristal
ne enderr te shoh...
Une jam ... se ti ekziston...

Duart shkunden pluhurin e saj
Syte mi verboi si nje diell i marre
Buzet , ia vendosa prane
mbys me arome trupi i saj

U ula , ne gjunje ta veshtroj
ti falem se me sdo te shkoj
ne zemer prape do jetoj
jetoj

Ti je kristal
i cmuar i rralle
ndjenjen ke zjarr
me djeg ne damar

Kthehem te ty
me paqe ne sy
sonte me ler
se te ndjej prape si atehere

Ti je ndjenje e rralle
gdhendur ne kristal
ne enderr te shoh...
Une jam ... se ti ekziston...
ekziston...

Ti je e rralle
Shuan nje mall
sheron nje shpirt

Serish te jem gjalle
sdo te shkoj nga ty une kurre
sdo shkoj ...

Ti je kristal
i cmuar i rralle
ndjenjen ke zjarr
me djeg ne damar

Kthehem te ty
me paqe ne sy
sonte me ler
se te ndjej prape si atehere

Ti je ndjenje e rralle
gdhendur ne kristal
ne enderr te shoh...
Une jam ... se ti ekziston...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë