Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Dil Moj Cuc Te Dera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Dil moj cuc te dera
Se ka ardh pranvera x2

Mos rri mbrenda mbyllun
Cuco moj e mjera x2

Dil merre shamin
Qe ta ka pru era x2

Se ta sollen shoqet
Te presin te dera x2

Po frigohem shoqe
Me dal ne avlli e x2

Se me dikton baba
E me mbyll ne shpi e x2

Shamin do ta marr
Do ta rruj ne gji e x2

Do ta mbaj kujtim o
T'asaj dashurie x2

...

Dil moj cuc n'avlli
E hiçe at merzi e x2

Nuk jetohet cuco
O pa dashuri e x2

Jeta esht e rand
S'jetohet me fmij e x2

Dil e gezoje jeten
Bashk me shoqeri e x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Dil Moj Cuc Te Dera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dil Moj Cuc Te Dera".
3. Video është e këngës "Dil Moj Cuc Te Dera", por nuk këndohet nga Sala Bekteshi & Ramize Caka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sala Bekteshi:


Komente 0