Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Do Të Kthehem Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mbyllen portat e oborrit
trupi niset e shpirti s'vjen
sikur shiu i nentorit lotet lagin dhen

jeta ime ketu nisi jan te miat pem e lis
qofsha e fundit e ketij fisi token qe braktisë

qdo pllamb toke lam kujtime
eshte ditarë i jetes sime
kjo shtepi eshte dhembja ime

ne mos ardhsha tjetren stinë
lajmet per mu nese s'vin mos me shitni ju shtepinë

le te flet mbi kulm oxhaku ketu u pjek buka ne zjarr
le te flet varri i plakut se ktu pat shqiptarë

n'dhe t'huja mos u tretsha duroft zemra mos te thehet edhe nese larg vdeksha shpirti ktu do kthehet

qdo pllamb toke lam kujtime ështe ditarë i jetës sime kjo shtepi eshte dhembja ime

ne mos ardhsha tjetrën stinë lajmet per mu nese s'vin mos me shitni ju shtepinë

vin gjithmonë vin zogjt shtegtarë ne pranverë mos ma shitni ju shtepinë gjall a vdek do të vi njeher

qdo pllamb toke lam kujtime eshte ditarë
i jetes sime kjo shtepi eshte dhembja ime

ne mos ardhsha tjetren stinë lajmet per mu nese svinë mos ma shitni ju shtepinë
Cover: Bukurije Morina & Merita Veselaj - Do Të Kthehem
Sala Bekteshi & Ramize Caka
Publikimi: 17/11/2023
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: EthnoMusic
Çifteli: Fatmir Makolli


Sala Bekteshi & Ramize Caka - Do Të Kthehem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Të Kthehem".
3. Video është e këngës "Do Të Kthehem", por nuk këndohet nga Sala Bekteshi & Ramize Caka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sala Bekteshi:


Komente 0