Më mbaj mend (për 1 muaj)


Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi - Moj Shqipni E Mjera Shqipni

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Shqipni E Mjera Shqipni".
3. Video është e këngës "Moj Shqipni E Mjera Shqipni", por nuk këndohet nga Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi - Moj Shqipni E Mjera Shqipni  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Te Perjetshme"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Feriz Krasniqi

29/05/2014

2014-05-29T07:34:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Shqipni E Mjera Shqipni" kënduar nga Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Anton Tetaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
O Moj Shqipni e mjera Shqipni
kush te ka qitë me krye ne hi
ti ke pas kënë një zonje e randë
burrat e dheut te thirreshin nanë

ref:
O qonju Shqiptarë prej ghumit qonju
te gjithë si vëllezer me nji Besë shtergonju
dhe mos shikjoni Kisha e Xhamija
Feja a Shqiptarit ashtë Shqiptaria
kurë lidhte besen burri i Shqipëris
i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
o o o i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
hej more hej

II
O Moj Shqipni e mjera Shqipni
ke pas shumë t´mira e shumë begati
kur kriske pushka si me kris topi
zogu i Shqiptarit gjithmonë i zoti

ref:
O qonju shqiptarë prej ghumit qonju
te gjithë si vëllezer me nji Besë shtergonju
e mos shikjoni Kisha e Xhamija
Feja e Shqiptarit ashtë Shqiptaria
kurë lidhte Besen burri i Shqipëris
i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
o o o i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
hej more hejMë Shumë Këngë Nga Salih Bajrami-Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet