TEKSTESHQIP

Samanta Karavella
S'te Mbaj Dot Peng
Lyrics

Nuk te them dot lamtumire
As te lutem me kerko
Nese jeta te buzeqesh pa mua
Zemren ti degjo
Nese lumturine mendon
Qe ta prekesh diku gjetke
Jam ok bej si ta ndjesh
S’te mbaj dot peng

Ne kte bote mbesin kujtimet
Shpejt e sotmja do harrohet
Jo nuk jam e deshperuar dhe pse vjeshta ka afruar
Nese fjalet jane mbaruar
Shko me mire sa nuk eshte vone
Jepi jetes tende sensin qe kerkon

Ty te kam shpirt
Ty te kam jete
Ty te kam diell ne kete planet
Vetem mos ik ne cast si rete
te gjithe gabojme, s’te mbaj dot peng
Ty te kam mal
Ty te kam det
Dhe se me thike nga pas me vret
Ti je armiku im I shtrenjte
S’te mbaj meri se koha fal se koha tret

Une me blun e zemres sime
Jeten shpesh e kam sfiduar
Nuk me ben asgje pershtypje
Me zhgenjimin jam mesuar
Po sa here nuk ngurova
Veten time e ndeshkova
Gjithe lirite e kesaj bote ti dhurova

Ty te kam shpirt
Ty te kam jete
Ty te kam diell ne kete planet
Dhe te mos ikeshe si ret
te gjithe gabojme, s’te mbaj dot peng
Ty te kam mal
Ty te kam det
Dhe se me thike nga pas me vret
Ti je armiku im I shtrenjte
S’te mbaj meri se koha fal se koha tret

Une me blune e zemres tende
Jeten time kam flijuar
Nuk kam frike te mbetem vetem
Dhe pse dimri ka afruar

Por kesaj here u dorzova
U dorzova

Ty te kam mal
Ty te kam det
Dhe se me thike nga pas me vret
Ti je armiku im I shtrenjte
S’te mbaj meri se koha fal se koha tret se koha tret
Se koha tret...

DËRGOI:
INFO
Për muzikën e këngës ka punuar kompozitori Pirro Çako, ndërsa arranzhimin e punoi Alban Male.