TEKSTESHQIP

Samanta
Vaj
Lyrics

E din sa
Jam fliju
Kam harru kush jam
Se din sa
Ke kerku
Me m’rrezu
Pa ndal
Edhe sa,Edhe sa
Me ky shpirt
Ka me mbajt
Nuk harrohesh
Leht jo
Mbaje mend
Do denohesh
Njehere
Njejtin vend

Vaj vaj sa vaj un kam mrena
Vaj vaj per ty un po’ dehna
Qaj qaj vetem qaj S’un Po shprehna
Se jam nguju
Kam shkallu
Ne emer te dashnis le
Kto plage vec ti mi le
Ne emer te dashnis ke
Vec helmin ti ma dhe
Ti ma sheh

Edhe heshtja sduron
Nuk duron me faj
Edhe vetja tradhton
E nuk don me vaj
Kush je ti kush je ti
Qe vendos per temin fatt

Nuk harrohesh leht jo
Mbaje mend
Do denohesh njeher
Njejtin vend

(2) vaj vaj sa vaj un kam mrena
Vaj vaj per ty un po’ dehna
Qaj qaj vetem qaj S’un Po shprehna
Se jam nguju
Kam shkallu
N’emer te dashnis le
Kto plage vec ti mi le
N’emer te dashnis ke
Vec helmin ti ma le
Ti ma sheh

DËRGOI:
INFO
Ashtu siç pritej, projekti muzikor lansohet para audiencës me vlera artistike edhe me anë të një videoklipi muzikor, të cilin e përgatiti Gezim Mavric. Videoklipi u publikua me datë 26 Shkurt 2022. Autorë të muzikës janë Boban Apostolov & Samanta Karavella, për fjalët e këngës u përkujdes Lindon Berisha, ndërsa për produksionin audio punoi Boban Apostolov.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200