A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lindon Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  103
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lindon Berisha është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Lindon po vazhdon të ngritet fuqishëm në skenën muzikore shqiptare dhe artisti i ri ka treguar se tashmë ka fituar zemrat e publikut shqiptar dhe suksesin e ka të garantuar. Këngëtari që është pjesë e “Brick Records”, shquhet edhe si tekstshkrues dhe si bashkepuntor ne hite me Darko Dimitrov. Në Maj 2009, Lindon Berisha merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Bye Bye". Më datë 5 Mars 2015, Shpend Latifi & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Snapchat

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bruno

Bruno Pollogati

Joni Aliraj

Gzim Ukiqi

Klejvis Saliaj

Red Bloody

Ergys Shahu

Gëzim Gashi

Petrit Geci

Kristo Thano


Tags: Lindon Berisha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019