Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Agron Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
(1955-2001)  
  • Vendlindja:
  • Shkup 
BIOGRAFIA: Agron Berisha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Babai i tij, Zijai, aktori i njohur teatral i cili më vonë u bë edhe drejtor i teatrit, zgjoi interes tek Agroni që nga fëmijëria, i cili së bashku me motrën e tij morën pjesë në shumë drama (radio drama), pika teatrale dhe shumë prezantime të tjera. Në shtëpinë e Agronit mbretëronte një atmosferë teatrale ku u dëgjoheshin vargjet e recituara, tingujt e muzikës instrumentale të kitarës dhe të pianos. Qysh në fëmijëri të hershme tek Agroni u shpre...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Erzana Berishës

Bashkëshorti i

Naxhije Berishës

I ati i

Lindon Berishës

Shto profile

zyrtareMoj Laroke


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Shkëlqim Beshiri

Xhevat Kelmendi

Qerim Sula

Agim Tejeci

Zeqe Kuqi

Latif Koci

Vaske Curri

Qazim Beka

Guri Rrokaj

David Tukiçi


Tags: Agron Berisha

Agron Berisha në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet