TEKSTESHQIP

Samir Aliu
Dikur
Lyrics

Jeta eshte teper e shkurte
nji vit shkon si nje minute
me ne fund e kam ba n`jet
dashurine ta gjej sivjet

Dikur gajle se kan pas
Kam mendu veq qysh meu knaq
Kam jetu sikur n`harem
S`ma ka prish kush qefin tem
II
fat i mire me te ra ne dore
e pranoj eshte pak si zor
pak si zor e pak si vshtir
sot me gjet nji vajze te mire

Dikur gajle se kan pas
Kam mendu veq qysh meu knaq
Kam jetu sikur n`harem
S`ma ka prish kush qefin tem
INFO
Pasi u përzgjodhën bashkëpuntorët dhe u kurua çdo aspekt, ky krijim muzikor vjen tek artdhashësit nga ana vizuale me anë të një videoklipi, i cili është krijuar nga Men Media Pictures. Videoklipi u publikua më 11 Dhjetor 2013. Kënga është një komponim nga Ardian Kastrati, ndërsa teksti mbart firmë nga Arsim Bunjaku.