Seldi Qalliu
Seldi Qalliu
Seldi Qalliu
  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Janar 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Këndon kryesisht: pop

Seldi Qalliu është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Ka studiar ne Akademine e arteve te bukura, dega Kanto. Thotë për veten: “Jam i hapur, i komunikueshëm, shumë i suksesshëm me femrat. Më pëlqen të jem në qendër të vëmendjes dhe ia arrij gjithmonë”. Nuk i është dashur të punojë, pasi të gjitha të ardhurat e nevojshme ia siguron e ëma, e cila ka një biznes privat. Nëna është familja e tij e vetme. Prindërit janë ndarë që kur ai ishte vetëm 1 vjeç. Babain e takon rrallë dhe kur i duhet të flasë për të ndjehet jo shumë komod. E ëma mundohet t’ia bëjë jetën sa më të lumtur. Lidhja që ka me nënën është vërtet e rrallë. Ajo është i vetmi njeri për të cilin ai do hiqte dorë nga gjithçka, po të nevojitej. Seldi pëlqen jetën aktive, veshjet trendy dhe fundjavat i kalon gjithnjë në shoqëri.

Në Prill 2006, Seldi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Bota".

Në Nëntor 2006, Seldi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Une Dhe Ti".

Në Nëntor 2007, Seldi merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Goc Trendi".

Më datë 6 Nëntor 2008, Seldi publikon videoklipin "Luje, Luje".

Në Maj 2009, Seldi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Tipi I Keq I Femres".

Më datë 18 Tetor 2009, Seldi & O.G publikojnë videoklipin "Si Ty Nuk Ka".

Më datë 9 Gusht 2010, Seldi publikon videoklipin "Extazy".

Më datë 20 Dhjetor 2010, Sinan Hoxha & Seldi publikojnë videoklipin "Adrenalina". Me këtë këngë, Sinan Hoxha & Seldi marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 14 Korrik 2011, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Bjondina", në bashkëpunim me Seldi.

Në Nëntor 2011, Seldi merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "K'no".

Më datë 19 Dhjetor 2011, Meda, Sinan Hoxha & Seldi publikojnë videoklipin "Kuq E Zi".

Më datë 12 Qershor 2012, Seldi & Mimoza Shkodra publikojnë videoklipin "Pare Pare". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në Tetor 2012, Seldi merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Çika E Zemres Sime".

Më datë 15 Dhjetor 2012, Sinan Hoxha & Seldi publikojnë videoklipin "Karajfil I Vogel". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 21 Qershor 2013, Sinan Hoxha publikon videoklipin "Kukulla", në bashkëpunim me Seldi. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 16 Shtator 2014, Seldi publikon videoklipin "Weli Weli". Teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 16 Shtator 2014, Seldi publikon videoklipin "Me Duaj Si Une Te Dua Ty".

Më datë 13 Tetor 2015, Besjan Gashi publikon videoklipin "Mos Ta Nin", në bashkëpunim me Seldi Qalliu.

Më datë 25 Shkurt 2016, Seldi & Doruntina publikojnë videoklipin "So Leht". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Seldi Qalliu, Doruntina Qamili (Dina), ndërsa për orkestrimin u kujdes Irkenc Hyka.

Më datë 5 Maj 2017, Sinan Hoxha publikojnë videoklipin "Vullkan", në bashkëpunim me Seldi Qalliu. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sinan Hoxha, Seldi Qalliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Sinan Hoxha marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 19 Korrik 2017, Seldi Qalliu publikon videoklipin "Hajde Pina". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, Xhulio Milloshi, teksti u shkrua nga Sergi Disha.

Më datë 5 Nëntor 2017, Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu publikojnë videoklipin "Dashni".

Më datë 4 Shkurt 2018, Seldi Qalliu publikon videoklipin "Thyhen Gotat", e cila është një këngë ritmike, në sensin e baladës. Muzika është punuar nga Alsked Rrenja, gjersa vargjet e tekstit i ka shkruar Endrit Mumajesi, i njohur si Muma. Ana vizuale e projektit i është besuar produksionin XL Films.

Më datë 2 Qershor 2018, Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu publikojnë videoklipin "Sa Kujtime". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Seldi Qalliu, Mimoza Shkodra, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 12 Janar 2019, Seldi & Keisi publikojnë videoklipin "S'ka Dashni" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, ndërsa teksti u shkrua edhe nga Keisi Medini. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 21 Nëntor 2019, Sabiani publikon videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me Seldi Qalliun. Muzika e këngës u punua nga Petro Xhori, teksti u shkrua nga Petro Xhori & Seldi Qalliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhulio Milloshi & Petro Xhori.

Më datë 9 Korrik 2020, Seldi Qalliu publikon videoklipin "Interesante". Teksti i këngës u shkrua nga Seldi Qalliu.

Më datë 18 Korrik 2020, Seldi Qalliu publikon videoklipin "Nutella". Muzika e këngës u punua nga Natti, ndërsa teksti u shkrua nga Seldi Qalliu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: saramk saramk   ditiendrit ditiendrit   Aardita Aardita   colafanta1 colafanta1  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Seldi Qalliu »

Komente 131