Më mbaj mend (për 1 muaj)

Seleksioni 039 - Ti Je Dritë Unë Jam Yll Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Fletë e bardhë dhe një laps i zi
në dhomë një shtrat aty një njeri
rrin i shtrir sa e ëmbël ëndërra
gjumë i rënd e në ëndërr kënga

Në këtë botë lindë pa dëshirën tënde
si t'gjithë të tjerët para dhe pas teje
bredhë andej e këndej ishte ditë e hënë
vrapove bashkove babë dhe nënë

Nuk të lë kur bën ftohtë
me ty jam kur është ngroht
kur ti qan unë jam lotë
në këtë dhe atë botë

ref.2x
Hapi sytë e mos i mbyll
ti je dritë e unë jam yll
kur ti qesh unë jam zë
hapi sytë se nuk të lë

Derë e mbyllur dhe një mur i lart
një kopsht i feshur i gjërë dhe i gjatë
në prag të derës bari i ka zën
në mur merimangat jetat i kanë dhën

Fjalët humbën në erën e leht
shumë të dua në këtë natë të qetë
dëshirë e mbyllur në arkën e vjetër
dot të dua gjer në botën tjetër

Nuk të lë kur bën ftohtë
me ty jam kur është ngroht
kur ti qan unë jam lotë
në këtë dhe atë botë

ref.2x
Hapi sytë e mos i mbyll
ti je dritë e unë jam yll
kur ti qesh unë jam zë
hapi sytë se nuk të lë

Ky tekst u dërgua nga  BaladaPublikimi: 09/12/2010
Muzika: Ilir Bajri
Teksti: Mithat Sadiku


Më Shumë Këngë Nga Seleksioni 039:


Komente 0


Seleksioni 039 - Ti Je Dritë Unë Jam Yll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Dritë Unë Jam Yll".
3. Video është e këngës "Ti Je Dritë Unë Jam Yll", por nuk këndohet nga Seleksioni 039.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.