TEKSTESHQIP

Serg Disha
Strategjia
Lyrics

Jam cdo dite ne rruge
E cdo nate s'flej gjum
I lind per emergjence
Strategjia vec per pun
Nese e boj per pak
Oreksi shtohet po ma shum
Zilin po ja nuhas
Se jom i furishem lum

Fjal tu perpunu
Ondrrat tu u shtu
Nuk e boj nese se du
S'krahasohem un me ju
Tu jetu dimension tjeter
jeni lodh tu m'kerku
E qes nji veper n'leter
engjejt shpinen po ma rujn
S'e njeki sot trendin
Se ka me u venit me kohen
Une ktu e kam vendin
Kjo leht po kuptohet
Kam bo shum per njerez
Dhe un prap kam me bo
Po aksesin qe keni pas
Prej meje tash s'e kini mo

Jam cdo dite ne rruge
E cdo nate s'flej gjum
I lind per emergjence
Strategjia vec per pun
Nese e boj per pak
Oreksi shtohet po ma shum
Zilin po ja nuhas
Se jom i furishem lum

Dukem i qet po shum vrull un kam
Doren e majt e thirri Etna Vullkan
Dalloj shum prej tjerve se permbajtje s'kan
Tekste pa mesazhe kta artista s'jan
Dhe nuk e kom n'men me ju paraqit egon
S'pres un sukses nese qiellin s'e prek un
Jeta shum e shkurter prej syrit deri n'vetull
Zemren e kam t'madhe per dashni jom i etur
S'e njeki sot trendin
Se ka me u venit me kohen
Une ktu e kam vendin
Kjo leht po kuptohet
Kam bo shum per njerez
Dhe un prap kam me bo
Po aksesin qe keni pas
Prej meje tash s'e kini mo

Jam cdo dite ne rruge
E cdo nate s'flej gjum
I lind per emergjence
Strategjia vec per pun
Nese e boj per pak
Oreksi shtohet po ma shum
Zilin po ja nuhas
Se jom i furishem lum