Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sergio

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  592
  • Emri i Vërtetë:
  • Serxhio Lushku
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sergio është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Sergio Lushaku, i njohur me emrin e artit Sergio, është një ndër këngëtarët që tentoi të thyente kufijtë për të shpërndarë muzikën e tij jashtë territorit shqiptar. Pas suksesit të “Delisias” dhe “Without u”, ai u prezantua me “Panterën”, e cila shumë shpejt u kthye në hit dhe bëri të mundur që kjo këngë të depërtonte edhe në tregun ballkanik. Sa i përket marrëdhënies me vajzat, ai ka vlerësime, megjithëse shprehet se disa prej tyre e “urrejnë”. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (19)

15
4
7
3
17
7
8
12
14
2
13
21
2
20
15
2
2
4
8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Pirro Çako

Ermal Mamaqi

Seldi Qalliu

Kastro Zizo

Ermal Meta

Elgit Doda

Flori Mumajesi

Irkenc Hyka

Alban Skënderaj

Bes Kallaku

Tags: Sergio, Serxhio, Serxhio Lushku, Sergio Lushaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet