Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaban Krasniqi - Te Marashi Po Të Pres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Pas kaq vitesh po kthehem n'Prizren
Për me t'pa o zambak që shkëlqen
Ah, ishe vyshkur e ishe mërzit'
Ishe mplakur e s'beje më dritë
Ah pleqëri e lumja pleqëri
Ku na mbeti ajo rini?
O zambak Prizreni ty të kam daashtë
Eja t'ecim prap e të rrijmë bashkë!

Refr. Te Marashi po të pres
Lumbardhi valen e paska ters
Edhe ai na sheh me mâll
...Ty si vajzushë, mua si djalë

O zambak që ndrisje në rini
T'paska ardhë e bardha pleqëri
Ndon'se mplakë, ti prap më bën' dritë
Unë asnjeherë s'ti ndajë ty sytë.

Le të lozin rrudhat n'ftyren tande
Le të vyshket shikim i syve tu
Edhe bota le të përmbyset
O shpirt, zambak, unë prap të du!

Refr.
Te Marashi po të pres
Lumbardhi valen e paska ters
Edhe ai na sheh me mall
...Ty si vajzushë, mua si djalë


Shaban Krasniqi - Te Marashi Po Të Pres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Marashi Po Të Pres".
3. Video është e këngës "Te Marashi Po Të Pres", por nuk këndohet nga Shaban Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaban Krasniqi:


Komente 0