Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Çka Po Thotë Adem Jashari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Po pyt bota, e bajne çudi
kush ja nal turrin Serbise
Te gjashte lisat thrret kushtrimi
Per Kosov u dha betimi
Per atdhe e prag te vet
Gryka e topit zdin çka gjet

ref
Çka po thot Adem Jashari
Jam shqiptare ktu zoti mfali
100 jete me mpas dhon Nana
per Kosov ee per Kosovo
i fal te tana o i fal te tana

2
Tan frangjiat kane marr flak
bjerma djal pushken e gjat
zduron plaku mbshtet per muri
robnit shkaut percet dhe guri
dredh mustakun Hamz kreshniku
tuj knu kangen tankun e shriu

ref
Çka po thot Adem Jashari
Jam shqiptare ktu zoti mfali
100 jete me mpas dhon Nana
per Kosov ee per Kosov
i fal te tana o i fal te tana

3
Ndal çetnik mos merr irish
pse ske pyt bab e babgjysh
stkishin lan n'Drenice me hy
vjen me tank e shkon pa kry
mos harro Ahmet Delin
me sakic ta qart ushtrin

ref
Çka po thot Adem Jashari
Jam shqiptare ktu zoti mfali
100 jete me mpas dhon Nana
per Kosov ee per Kosov
i fal te tana o i fal te tana


Ky tekst u dërgua nga LedShaqir Cërvadiku
Publikimi: 19/01/2021
Muzika: Shaqir Cërvadiku
Teksti: Shaqir Cërvadiku
Orkestrimi: Nikollë Nikprelaj
Video Produksioni: Red Media


Shaqir Cërvadiku - Çka Po Thotë Adem Jashari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çka Po Thotë Adem Jashari".
3. Video është e këngës "Çka Po Thotë Adem Jashari", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0