Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - Borgjlia I Keq  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

Këngë e albumit:

"Pleqnarët E Pavarësisë"
Kam ra n'hall me do blorxhli
N'bela veten e kom shti
kur ju duhesh n'terr po t'njohin
kur s'ju duhesh ndrite nuk te shohin

Deri sa paret ti marrin
Thu ti shpirtin kta ta falin
Paret ngjep o kur i shtin
oo... e harrojne ku e ki shpine

Ref.
Jep jep e mos merr
tjerve hajre e vetit sherr
dikush bajat tu pas pa
jepi borxh ndash mos me pa

ooo me ju dhan mo spo mi bin
mos me ju dhan n'gjynah po m'shtin
paret tuja mej lyp
tkshyryn n'sy me dasht me i myt
n'bafsh me lon vaden me shty
paret mo si sheh me sy

Her me te parin
Her me te dytin
ooo... nuk ta kpusin kurr Ymydin

Ref.
Jep Jep e mos merr
tjerve hajre e vetit sherr
dikush bajat tu pas pa
jepi borxh ndash mos me pa

ooo... fukaras me mendje t'madhe
s'thot as zoti mej bo qare
ai qe slyp edhe kur ska
e kem borxh qare mej ba

Ai qe lyp o hic pa marre
mos i jep per to 5 pare
rren n'pik nates rren n'pik dites
oo..borxhlis t'keq bishti sakices

Ref.
Jep jep e mos merr
tjerve hajre e vetit sherr
dikush bajat tu pas pa
jepi borxh ndash mos me pa


Ky tekst u dërgua nga Edon
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet