Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Top 200

Shaqir Cërvadiku - Kushtuar Bashkeshortes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  49

Komente nga Fansat

3 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"E Baj Dasmen Ne Vendin Tim"


Kur dha urdhen perendija
shpirti yt jet me ndrrue
sdi si mujten durt e mija
me dhe tzi me tmbulue

Nji qerek shekull me ty
tash mu kthye ne kujtime
ne qdo hap tkerkoj me sy
ti moi pjes e zemres sime

Syt e tu un tuj kujtue
un i dogja syt e mi
Kur vjen vera me verue
spaskan fllad hijet pa ty

Kur dha urdhen perendija
ti nga jeta me u nda
si i bjen qjellit vetima
gjys per gjys zemra mu qa

Neper festa te familjes
vjen e shkon hije nder ne
nsyt e mi e nsyt e fmive
ti gjithmon mbetesh e re

Syt e tu un tuj kujtue
un i dogja syt e mi
Kur vjen vera me verue
spaskan fllad hijet pa ty

Syt e tu un tuj kujtue
un i dogja syt e mi
Kur vjen vera me verue
spaskan fllad hijet pa ty.


Ky tekst u dërgua nga Vendlinda LokajKartolina (1)

2017-12-02 23:23:17
Nji qerek shekull me ty
tash mu kthye ne kujtime
ne qdo hap tkerkoj me sy
ti moi pjes e zemres sime

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet