Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cërvadiku & Asim Gashi - Plisi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plisi".
3. Video është e këngës "Plisi", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku & Asim Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku & Asim Gashi - Plisi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Teksti:

Milaim Islami

Orkestrimi:

Shpeta Sound

Këngë e albumit:

"Buzeqesh"

Komente

Asnjë Koment

27/11/2017

2017-11-27T17:46:50+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Plisi" kënduar nga Shaqir Cërvadiku & Asim Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku & Asim Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Teksti: Milaim Islami
Orkestrimi: Shpeta SoundDërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fersan Jahiu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Jam shqipetar e musliman, jam me plis e xhamadan
kem nje fe e nje atdhe, sa te lumtur jemi ne 2x

Ref:
Zoti m'fali shqipetar, jam krenar e trim bujar
ndersa fën e zgjodha vet, nuk jam pishman kurr perjët 2x

Kem nje komb e nje flamur, kem tradit e kem kultur
kem xhamija me ezan, besimtar plot musliman 2x

Ref:
Zoti m'fali shqipetar, jam krenar e trim bujar
ndersa fën e zgjodha vet, nuk jam pishman kurr perjët 2x

Kerset pushka per vatan, na bashkon gjithe nje ezan
e flamuri asht nje kmish qe gjithkujt i ban taman 2x

Ref:
Zoti m'fali shqipetar, jam krenar e trim bujar
ndersa fën e zgjodha vet, nuk jam pishman kurr perjët 2xMë Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë