Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cërvadiku - Dy Adema Dy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Adema Dy".
3. Video është e këngës "Dy Adema Dy", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - Dy Adema Dy  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Kol Susaj

Teksti:

Lebit Murtishi

Video Produksioni:

Red Media

Komente

Asnjë Koment

27/11/2020

2020-11-27T17:00:11+00:00Zoti i ka falë
Dy profetë lirie
për kombin shqiptar
njani shpirt lirie
tjetri pushkë trimerie


Kur atdheu përflaket
baca dridhi kazamatet
qe atdheu te mos jepet
baci i fali jetet
dy adema dy
N'Prekaz Ademi tjeter
veshur barot e hekur
ndezi zjarrin e lirisê
Mbreti i trimërisë
refreni

Dy bacat flakadanë
dy drita t'kombit tanë
janë liria e kombit
flamur i Kastriotit
dy Adema dy
Shqipet kush i prekë
bacat kurrë nuk flenë
dy rrufe janë ne ballë
plisbardhët gjeneral

Muzika: Kol Susaj
Teksti: Lebit Murtishi
Video Produksioni: Red Media

Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë