Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku & Fatjon Dervishi - Ah Kjo Rruga E Gurbetit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ku po shkoj as vet se di
Dheu i huj më pret
Babë e nanë në pleqeni
Malli po mi djeg ooo of aman aman

Hej kjo rruga e guebetit
Është e randë e gjatë
Pertej malit përtej detit
Dita më duket natë ooo of aman aman

Dielli del por drrit nuk ka
Hana më pikon lot
Ku je motër edhe vëlla
Shpirti po më dhemb fort ooo of aman aman

Në ato vende dashunia
Shkrin dhe gurt e malit
Ja ku është kopeshti dhe shpia
Ja lulja e hallit ooo of aman aman

Ku qel molla e lulzon pema
Nusja e re më pret
Në ty me prit sa të vjen pranvera
Do të kthehem shpejt ooo of aman aman

Më kujtohet dhe në andërr
Rritja shtatin djalit
Do të vij kur ta bojm dhondërr
Se plasëm prej mallit ooo of aman aman


Ky tekst u dërgua nga Klinton LucaShaqir Cërvadiku
Publikimi: 21/07/2022
Muzika: Sherif Dervishi
Teksti: Naim Plaku
Orkestrimi: Xhavit Hajdari
Video Produksioni: Domi Production
Çifteli: Genti Hoxha


Shaqir Cërvadiku & Fatjon Dervishi - Ah Kjo Rruga E Gurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Kjo Rruga E Gurbetit".
3. Video është e këngës "Ah Kjo Rruga E Gurbetit", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku & Fatjon Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0