Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Syte E Tu Ne Vargje

Shpesh me vije në vargjet e mija,
Në vargjet e mija që shkruaj do ditë,
Në çdo varg a strofe në të gjithë poezinë,
Më shfaqet përpara vështrimi yt.

Vështrimi yt’ mbushur dhimbje e mall
Më bën që të hesht e të mos gjejë më fjalë,
Vargjet në letër përgjysmë më kanë mbetur,
Sytë e tu që shfaqen, vargjet mi kanë tretur.

Dhe ti sonte në këtë natë, ma shtove mërzinë,
Ndej mall për ty sonte tek po shkruaj,
Letrën e shkarravita, dhe e lash poezinë,
Por prape i nisa vargjet, qe mallin ta shuaj.

- Poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim