Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sheila Haxhiraj - O Vendi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O vendi im!
Të thërras unë me mall,

Këtu jetë më nep vetëm kjo kangë,
se anë e kand, kudo që kërkoj
pa si ty të dashtun nuk gjej

Ku janë ato fusha,
ku ato kaçuba
Vajza të bukura,
si n'vendin tim kund nuk ka
[2x]

E huaj jam!
Dashuni nuk kam
Për mue nuk lind dielli më

O vendi im!
Përbuzje ku s'ka,
si të lashë e dola në mërgim

O Sharr o baba im,
Gërmi pushimi im,
Adriatiku im,
Tash vetëm po ju kujtoj
[2x]Nuk kemi video për këtë këngë.


Cover: Muharrem Qena - Mallëngjimi
Sheila Haxhiraj
Publikimi: 25/10/2021
Muzika: Rashit Krasniqi
Regjia: Ilda Kaziaj
Montazh: Jani Hiso
Kitare: Franc KoruniSheila Haxhiraj - O Vendi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Vendi Im".
3. Video është e këngës "O Vendi Im", por nuk këndohet nga Sheila Haxhiraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sheila Haxhiraj:


Komente 0