Shemi (Ilirët)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Shemsi Krasniqi
BIOGRAFIA: Shemi (Ilirët) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Pa i mbushur të njëzetat ka dalë për herë të parë para publikut, i cili, në Jugosllavinë e dikurshme e mirëpriste muzikën rok shumë më shumë sesa që e mirëpret publiku në ditët e sotme. Muzika rok kishte filluar të lulëzonte, ndërkaq, një djalosh nga Prishtina në bashkëpunim me moshatarët e tij po fillonin kultivimin e muzikës rok. Pak a shumë, kështu nis karriera e Shemsi Krasniqit para më shumë se tridhjetë viteve, i cili pas një kohe do të bëh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Ilirët

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Florent Abrashi

Briz Musaraj

Agim Tejeci

Mentor Haziri

Valon Shehu

Shkumbin Ismaili

Altin Goci

Ergi Dini

Alban Emiri

Xhani


Tags: Shemi, Iliret, Shemsi Krasniqi

Krijo Një Kartolinë