TEKSTESHQIP

Sherif Merdani
Vajza E Qelqte
Lyrics

Kur nje dite mes nesh
Erdhi dashuria
S'dija se c'tu bej
Duarve te mija.

As me 'to, as me tendet jo,
Une nuk dija cfare te bej.

Sa te vogla qene
Duart e tua vashe,
Aq te brishta
Sa s'guxova t'i ngas

Vec e ndjeva une qysh atehere
Kishin force, kishin pranvere
Edhe thash s'e per mua jo
S'ka te tjera.

S'enderova per prekedheljet tua
Asgje, jo, jo.
Desha vetem perqafime nga 'to.

Duart e tua
Me ngjajne gjithmone me horizontet larg, larg

Kur mes nesh nje dite
Lindi dashuria
Ne duart e tua
Dridheshin te mijat.

Si dy flete me blerim te plote
Cfare te bej, s'e gjeja dot.

Dora jote e brishte me rinine e saj
S'dija s'e do qe aq e gjere pastaj.
Prek ato dhe ndjej menjeher'
Boten plot, plot me pranvere.

Edhe them, se per mua jo
S'ka te tjera.

S'enderova per perqafimet
Dua asgje jo, jo.
Desha vetem, perkedhelje nga 'to.

Duart e tua
Me ngjajne gjithmone me horizontet larg.

Kur mbi ballin djerse
Lodhjen c,ma largojne,
Ndonese duart e tua
Jane te ashpra sot.

Mbajne ato si ner brazdat thelle
G'zimin e jetes qe kane sjelle.
Po kur lidhen ato me te tjera duar
E kuptoj sa fort te jem i bashkuar

E fuqishme kenga ime per ty
Te dua, te dua.
Qe per jeten
Dhe qe jeten tone ato e ruajne

DËRGOI: