Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shirli Polena - Përse Më Fshihesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Më dërgo një fjalë, kam kaq kohë që po e pres
Të dal nga ky det dëshpërimi,
Më dërgo një shpresë, kam kaq kohë që po e pres,
Të mos mbytem nga ky det kaq i thellë

Me sytë e tua mospërfillës ti më pe
Dhe u largove pa një fjalë dhe pa një zë
U zhduke befas, s'u ktheve më
Por a do të vish, jo, jo, s'e di
Njëherë më puth dhe më afron me dashuri
Pastaj s'kuptoj pse më largohesh për çudi
Kjo dashuria në qoftë kështu
S'do doja,jo, ta provoja kurrë

Kur telefonoj dhe ti receptorin ngre,
Kaq i heshtur, pse ti nuk më flet?
Nuk e di pse fshihesh, mos do të më mundosh
dhe pse ike, do t kërkoj

Unë të dua ty dhe nuk mundem te t harroj
Fshihesh ti, po përse s'e kuptoj
Unë të dua ty por një ditë mund të t harroj
Fshihesh ti, po përse s'e kuptoj

Nëse s'të kam pranë një tjetër do t kërkoj
Se vetminë zemra,jo,nuk mundet ta pranojë
Kthehu ti pranë meje, eja, mos vono,
Se çdo vonesë drejt harrimit do të çojë

Kur telefonoj dhe ti receptorin ngre,
Kaq i heshtur, pse ti nuk më flet?
Nuk e di pse fshihesh, mos do të më mundosh
dhe pse ike, do të të kërkoj

Unë të dua ty dhe nuk mundem të t harroj
Fshihesh ti, po përse s'e kuptoj
Unë të dua ty por një ditë mund të t harroj
Fshihesh ti, po përse s'e kuptoj


Ky tekst u dërgua nga Neritani

Shirli Polena - Përse Më Fshihesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përse Më Fshihesh".
3. Video është e këngës "Përse Më Fshihesh", por nuk këndohet nga Shirli Polena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shirli Polena:


Komente 0