TEKSTESHQIP
Shkodra Fest 1
Shkodra Fest është një eveniment muzikor i organizuar nga Eli-G, dhe në të marrin pjesë artiste të të gjitha rrymave nga qyteti Shkodrës, por jo vetëm. Ne Shkodra Fest 2014, u ndane plot 15 çmime të ndyshme. Finalja e madhe u mbajt me daten 20 Dhjetor ne Teatrin Migjeni dhe performuan 20 Finalistetet. Moren pjese gjithashtu 20 artiste te njohur nga treva e ndyshme te Shqiperise dhe shume personalitete te ndyshem te Qarkut Shkoder. Me votat maksimale te publikut, Xhesika Ndoj, kengetarja nga kryqyteti ka marre edhe çmimin e madh te këtij prodhimi te pare e cila vjen me mbështetjen mediatike te Star Plus Televizion. Por pervec cmimit te pare, ka pasur edhe te tjere cmime, mes te cileve edhe cmimi I televizionit Star Plus. Shkodra Fest ne kete menyre ka ulur siparin e tij, ne edicionin e tij te pare, duke premtuar për te tjerë edicioni per promivimin e muzikës se re dhe talenteve te reja ne muzikën e trevave shqipfolëse. Xhesika Ndoj, e cila me origjinë është nga Puka por jeton në Tiranë. Xhesika merr thuajse cdo kohë komplimente edhe për dukjen e saj, madje nuk është nevoja të mendosh dy herë sapo ta shohësh, sharmi i saj tregon se padiskutim është një nga këngëtaret e reja më seksi shqiptare. Kur ne e pyesim për momentin se si është ndjerë kur fitoi cmimin e parë në ‘Shkodra Fest’ dhe se cilët e mbështetën më shumë, ajo ka këtë përgjigje: ‘Po cmimin e madh në ‘Shkodra Fest’ e fitova falë publikut, i cili më ka mbështetur dhe jam shumë e lumtur për këtë. Në natën finale kisha shumë fansa dhe për këtë dua të falenderoj nga zemra për gjithcka që kanë bërë për mua dhe që më mbështesin kudo. Nuk dua të harroj edhe mbështetjen e madhe që kam nga familja ime, që më përkrahu shumë gjatë cdo momenti ndërsa mora pjesë në këtë event’.
Image 136949
Image 136895
  • Shkodra Fest 1
  • Viti: 2014
  • 20/12/2014 - 20/12/2014
  • Teatri Migjeni
  • Prezantuesit: Maksim Gjokaj
  • TV: Star Plus Tv