Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Ismaili - Ditet Pa Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Këngë e albumit:

"Shkurt Dhe Shqip"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00Atje ku ska njeri
I vetmuar te pres un ty
atje ku heshtja me mundon
atje ku dje,u ndame ne pergjithmone

Pas shume e shum vjet
Plagë e djeshme sot me vret
po cfaj kam un
akoma te dua shume

ref:
Jo nuk do lejoj
asnjehere un s'do lejoj
akoma te pres
cdo nate e cdo mengjes

Jo nuk do lejoj
asnjeher un sdo lejoj
e imja je ti
bota le ta di

Asnjeher nuk munda dot
te dashuroj pa derdhur lot
pa ty i huaj jam un
pergjithmone perher e me shume

Pas shume e shum vjet
Plagë e djeshme sot me vret
po cfaj kam un
akoma te dua shume

ref:
Jo nuk do lejoj
asnjehere un s'do lejoj
akoma te pres
cdo nate e cdo mengjes

Jo nuk do lejoj
asnjeher un sdo lejoj
e imja je ti
bota le ta di
bota le ta di


Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet