TEKSTESHQIP

Shkumbin Ismaili
Mbete Nje Kujtim
Lyrics
(Feat. Ton Voka)

Dal nga rruga e nje banditi,
kthehem ne tem un seriozisht,
i lenduar ne cdo ane,
e ndaj me ju kte vazhdimisht
do perpiqem te ndryshoj
cdo mendim qe kam per ty
dhe nese ty kjo ste pelqen
do e ndaj kte text ne dy
deri kur te mos jem ktu
do kesh mall per dashuri
dhe nese une kthehem prap
sdo vazhdoj kjo histori e ndar ne dysh
prej nje kohe qe mu duk si nje zhgenjim
per ty isha nje me vler sjap me shpres per nje rikthim
le te them ste ndjej kur ne vehte kte e verej
le te them te urrej ti do bindesh kte e verej
do te kthehesh pa dyshim aty ku ishe si me par
do jete shum vone nese kerkon qe kto gabime do ti fal
ti mos kerko nga un te fal gabime vazhdimisht
ti mos kerko nga un te kthehem prap un seriozisht ti
me beso ne cdo fjal qe e them un pa dyshim me beso
sdo te gjejsh prehje ne pendim.

REF: Si dje,prap dhe sot
Cdo fjale mbet e kot te thash ne fillim
i rrende ky perfundim Kujto dhe mendo
ku esht sot ajo e them me deshperim mbet vec nje kujtim
Si dje,prap dhe sot Cdo lutje eshte e kot te thash ne fillim i rrende ky perfundim
Kujto dhe mendo ku mbet sot ajo e them me deshperim MBET VEC NJE KUJTIM

Ti e penduar do te mbetesh per mua
nuk ke me vler deri sa te jem ende ne jet
sdo te kujtoj ty asnjeher ti me ktheve te ndryshoj mbase jetoje
me mashtrim ti me bere qe ta shly per ty un cdo kujtim
un sdo te kthehem prap sikur dhe bota te mbaroj un dote gjej nje shkak sa me larg nga ty te jetoj do te kujtohet vazhdimisht se per ty isha i drejt
un sa koh ndava me ty qe ne fillim ti e ki verejt mundohu
te harosh ate qe ndodhi me ne te dy ti mesohu te kuptosh
se si humbe nje dashuri
deri kur mos bindesh prap un do e thur kte melody shpresa e fundit ishte kjo sot mbaron kjo histori.

REF: Si dje,prap dhe sot
Cdo fjale mbet e kot te thash ne fillim
i rrende ky perfundim Kujto dhe mendo
ku esht sot ajo e them me deshperim mbet vec nje kujtim
Si dje,prap dhe sot Cdo lutje eshte e kot te thash ne fillim i rrende ky perfundim
Kujto dhe mendo ku mbet sot ajo e them me deshperim MBET VEC NJE KUJTIM

DËRGOI: