Shkumbin Sadiki Brati
Shkumbin Sadiki Brati

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


    (2001-2022)
  • Emri i Vërtetë:
  • Shkumbin Brati:
  • Vendlindja:
  • Gjakove Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Shkumbin Sadiki Brati është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut, popullore qytetare dhe baladë popullore. Lindi ne Gjakove dhe pas 2 viteve rikthehet ne vendlindjen e te pareve te tij, ne Has. Shkumbini mbaroi shkollen 9 vjecare ne Golaj "Arif Zeqiri". Ne vitin 2017 pra ne shkollen e mesme ai konkuroi ne shkollen artistike ne Tirane ne Liceun Artistik "Jordan Misja". Studimet i filloi ne Degen e Kantos, ku nuk mungoi as perkrahja e petagoges se tij kengetarja e mirenjohur per muziken popullore klasike, profesoresh Zina Zdrava. Ai mori pjese ne shume ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0