Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurta Selimi - Mos Aktro Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Mos Aktro" kënduar nga Shkurta Selimi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Mos Aktro".

Ky tekst është kërkuar 17 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
17

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhavit Avdyli - Mos Aktro

Çdo gjë skandaloze po ndodh në mes nesh
Asgjë serioze nuk po mund te jetë
Pse e tret shikimin kur ti flet me mua
Pse ma lëndon zemrën me intriga tua

Refreni

Mos aktro me ndjenja të dashuris
Se nuk është kjo loj kur dush ti me ja nis
Më duket histerike po ngjan në mes nesh
Edhe nëse bën replik ti me mu s’do të jesh

II
Çdo fjalë që ti flet më duket negative
Pse s’tregon të vërtetën të jesh pozitive
Rrugë të tjera gjej lamtumir thot zemra
Me gënjeshtra tua kot s’më mbushet mendja

Refreni

Mos aktro me ndjenja të dashuris
Se nuk është kjo loj kur dush ti me ja nis
Më duket histerike po ngjan në mes nesh
Edhe nëse bën replik ti me mu s’do të jesh

Xhavit Dedej - Mos Aktro

Gjdo gje ska ndalose, po ndam ne mes nesh, Asgje serioze nuk mundet te jet, pse e tretë shikimin kur ti flet me mua. Pse me lendon ne zemer, me intrigat tua.
Pse e tretë shikimin kur ti flet me mua. Pse me lendon ne zemer, me intrigat tua.

Mos aktro me djenja te dashuris, se nuk osht loj kur dush ti me ja nise. Me duket historike po xhan ne mes nesh, Edhe nese ban repli ti me mu sdo te jesh

Gjdo fjal qe ti fles ti jesh negative. Pse nuk tregon te verteten te jesh pozitive. Rrugt e tjera gjej, lamtumir thot zemra. Me genjeshtra tua, kot sme mbuset mendja.
Rrugt e tjera gjej, lamtumir thot zemra. Me genjeshtra tua, kot sme mbuset mendja.

Mos aktro me djenja te dashuris, se nuk osht loj kur dush ti me ja nise. Me duket historike po xhan ne mes nesh, Edhe nese ban repli ti me mu sdo te jesh.


Publikimi: 19/06/2021
Muzika: 2Ton & Nego
Orkestrimi: Nego
Text: 2Ton & Tarto
Mix & Master: Nego
Styling: Dodona Avdiu
Hair&makeup: Kaci & Sellma
Më Shumë Këngë Nga Shkurta Selimi:


Komente mbi këtë këngëShkurta Selimi - Mos Aktro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Aktro".
3. Video është e këngës "Mos Aktro", por nuk këndohet nga Shkurta Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.