Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Përse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

I
Pse s'vjen o ditë e mirë
Vallë pse nuk vjen
Gjer kur në errësirë
Pse kshtu na len

Atë anë e ke ndritur
e ne pse na rron
ana jonë gjithmonë e fikur
për ty jeton

Ref.
Ne jemi faqebardhë
Andaj shpejto pak
o ditë e bardhë
e jakë, jakë
Pse të pres jo nuk vdes

II
Shpresa jonë nuk është e thyer
është e ndezur zjarr
thërras me këngë o ditë e bardhë
të vish sa ma parë

fryj moj erë, erë pranvere
e na sill gëzim
rreze dielli po shkëlqejnë
në atdheun tim

Ref.
Ne jemi faqebardhë
Andaj shpejto pak
o ditë e bardhë
e jakë, jakë
Pse të pres jo nuk vdes

Outro
Dritë e jetës, dritë e motit
dhe e së vërtetës
Dritë e jetës, dritë e motit
dhe e Kastriotit

Ndritëna
e na ngroh
e mos na harro


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Përse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përse".
3. Video është e këngës "Përse", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0