Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Mora Udhë Kah Manastiri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  26

1.

Hej, tuj shetitun rreth Drinit t'zi
n'dysh mu ça zemra për ty
mu ça zemra e mu vra balli
të dy sytë m'i dogji malli (x 2)

Ref.

Tuj shetitun te Dri valëmiri
mora udhë oh kah Manastiri
mora udhë o udhë të vjetër
të marr shkronja e të shkruj letër

2.
Hej, mora shkronja e gjeta fjalë
ku është shkrue o gjuhë e gjallë
ku u nis o e ku udhë gjeti
si valë Drini o alfabeti (x 2)

Ref.

Tuj shetitun te Dri valëmiri
mora udhë oh kah Manastiri
mora udhë o udhë të vjetër
të marr shkronja e të shkruj letër

Tuj shetitun te Dri valëmiri
mora udhë oh kah Manastiri
ku o nis e ku udhë gjeti
si valë Drini, alfabeti!


Ky tekst u dërgua nga Bediha Emini Nga Mitrovica   FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Mora Udhë Kah Manastiri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Udhë Kah Manastiri".
3. Video është e këngës "Mora Udhë Kah Manastiri", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0