Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Nenat Gjkaovare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

E Mërzitur Me Shumë Halle
Pret Një Nënë Gjakovare
Çdo Ditë Të Re E Pret Ne Vaj
Mos Po I Kthehet Djali Saj
S’kan Dallim Dita As Nata
Porsi Shekuj Janë Të Gjata
Çdo Pranver Që Vjen E Shkon
Plaget E Zemres Ja Thellon
Loti Ne Sy I Shkelqen Si Ar
Ja Kan Marr Te Vetmin Djal
Çë Atëher Më Kurrë Se Pa
Zemër Shkreta N'dysh Ju Nda
Jo As Ënderrat T'qetë Se Lanë
Dikush Prit I Thot Oj Nanë
Krejt I Duket Si Djali I Vet
Ta Lash Nusen Amanet
Dorë E Djalit Ja Than Lotin
Është Lidhë Lokja Fort Me Zotin
Po Po Ky Është Djali I Saj
I Thot Nënës Prit Mos Qaj.


Ky tekst u dërgua nga  ShpetimRraciShkurte Fejza
Publikimi: 01/12/2005
Muzika: Xhevdet Gashi
Teksti: Izet Rraci


Shkurte Fejza - Nenat Gjkaovare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nenat Gjkaovare".
3. Video është e këngës "Nenat Gjkaovare", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0