Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza & Nikollë Nikprelaj - Ah Moj Motër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

I.
(Shkurta)
Oh sa mall, oh sa mall kam o vëlla
S'i ka kush dy jetë
U thava me të pa tash sa vjet

(Nikolla)
Oh moj motër na plaku kurbeti
veç për gëzime shkojmë te njani tjetri

ref x2
Ah malli për Kosovën,
ah malli për shtëpinë
Fëmija këtu takohen
Kur në dasma vijnë

II.
(Shkurta)
Oh sa mall, nipa edhe mbesa
oh sa shpejt po rriten
në martesa me dajën po njihen

(Nikolla)
Jeta ik si lumi
Pleqnia nuk ndalet
Motër s'më merr gjumi
zemra m'kallet

ref x2
Ah malli për Kosovën,
Ah malli për shtëpinë
Fëmija këtu takohen
Kur në dasma vijnë


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtesShkurte Fejza & Nikollë Nikprelaj
Publikimi: 05/11/2021
Muzika: Nikollë Nikprelaj
Orkestrimi: Nikollë Nikprelaj
Teksti: Ramazan Çeka


Shkurte Fejza & Nikollë Nikprelaj - Ah Moj Motër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Moj Motër".
3. Video është e këngës "Ah Moj Motër", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza & Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 1