Official Video

Top 200

Shkurte Gashi - Tu Luta  (Feat. Flori Mumajesi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  105

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/12/2016

2016-12-27T19:15:36

Featuring

Flori Mumajesi

Muzika & Teksti:

Flori Mumajesi


[Shkurta:]
Sa fort te kam dashur
Sa fort me ke dasht
Sa here te pafjetur
Do ishim ne bashke

[Flori:]
Une boten shikoja
Vetem ne syt e tu
Tani me i lumtur
S'do jem si dikur

[Shkurta:]
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Dhe s'e di sa me mungon
Ti s'e din...

[REF. Shkurta & Flori:]
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote

[Shkurta:]
Si frymen e fundit
Un ty te kam dasht
A s'te vjen ty keq
Qe s'do jemi me bashke?

[Flori:]
Une boten shikoja
Vetem ne syt e tu
Tani me i lumtur
S'do jem si dikur

[Shkurta:]
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Dhe s'e ti sa me mungon
Ti s'e di...

[REF. Shkurta & Flori:]
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote


Ky tekst u dërgua nga ZKartolina (1)

2018-04-06 16:35:36
Une boten shikoja
Vetem ne syt e tu
Tani me e lumtur
S'do jem si dikur

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Shkurte Gashi:

Më Shumë...