Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shook - Jam I Lire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

U endëm në vite në terr e në natë
dhe frika si një hije na ndiqte nga pas
ti s'më pëlqen, ke zë të çjerrë
kitarë e egër, jashtë ligjit je
hej botë, ç'emër të them?
hej botë, ç'emër të vëmë?

Zgjohemi ne, nga gjumi i gjatë
dhe dielli lindi i pari këtë natë
shokët po presin, diçka të re
ti ndjenjë e fshehur, tani shpërthe
hej, hej, ti ngjitu mbi re
hej, hej, gjithë bota të sheh

Ti varg i braktisur,poezi ti e kaluar
një kitarë e thyer do t'ju bashkojë
një melodi, vite me rradhë
e ruajta në shpirt, për një ditë, hej, hej

Më në fund jam i lirë
këngën time të këndoj
pop a rrok, atë se di?
edhe notat nuk i njoh

Jam i lirë, jam i lirë
këtë muzikë, gjithkush e ndjen
s'të ndalon kush, ty ndjenjë rrebele
a është pranvera kjo që po vjen?

Veç në ëndërr
e kisha parë këtë ditë
të falem ty o i madhi Zot
edhe ty rini, më beso

Zgjohemi ne, nga gjumi i gjatë
dhe dielli lindi i pari këtë natë
shokët po presin, diçka të re
ti ndjenjë e fshehur, tani shpërthe
hej, hej, ti ngjitu mbi re
hej, hej, gjithë bota të sheh

Ti varg i braktisur,poezi ti e kaluar
një kitarë e thyer do t'ju bashkojë
një melodi, vite me rradhë
e ruajta në shpirt, për një ditë, hej, hej


Më në fund jam i lirë
këngën time të këndoj
pop a rrok, atë se di?
edhe notat nuk i njoh


Jam i lirë, jam i lirë
këtë muzikë, gjithkush e ndjen
s'të ndalon kush, ty ndjenjë rrebele
a është pranvera kjo që po vjen?

Veç në ëndërr
e kisha parë këtë ditë
të falem ty o i madhi Zot
edhe ty rini, më beso


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Shook - Jam I Lire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam I Lire".
3. Video është e këngës "Jam I Lire", por nuk këndohet nga Shook.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shook:


Komente 0