Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Molla E Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Ka kohë që s'jom ulë me u menu n'ty
E që nuk jam pikllu
n'andërr kur t'kom pa

E kto gjurmët e tua n'mu
Që po rrinë tu pa ty po mi mshelin sytë

Zanin e saj s'po muj me ni
E sytë e saj s'po muj i gjojnë t'mitë
N'botën e saj s'po mujë me hi
Si molla e parë po m'mbanë në shi

Ka kohë që s'kom mujtë me gjetë vend
Sa herë që je permend
Sa herë qe m'ki ra n'mend
M'ka marrë kohë me u msu me qenë i lirë
Se nuk ishë punë për fmi me u plak n'fmini

Se ma t'kuqën mollë unë e kom gjetë
E te trungu i saj une jom mbështetë
E tash jam tu e lyp andrrën e njejtë
E andrra e re po m'gjenë tu flejtë

Premtimin ton ma t'lartë po e bon
Po tash gati jam unë ty me t'pasë
Se mollën e re unë kam me gjetë
E andrra e re s'u m'gjen tu flejtë

Zanin e saj unë kam me ni
E n'sytë e saj kam mi gjetë t'mitë
N'botën e saj unë kam me hi
Molla e parë ka mbetë n'fmini...


Ky tekst u dërgua nga Anitaa


Publikimi: 27/05/2010
Muzika: Shpat Deda
Teksti: Shpat Deda
Produksioni: Genc Salihu
Aranzhmani: Genc Salihu, Visar Kuci, Nesim Maxhuni, Ilir Bajri Dhe Armend Xhaferi.
Regjia: Kaltrina Krasniqi
Aktoret: Eron Shala, Shpresa Nokaj Dhe Blerta Ismaili
Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente mbi këtë këngëShpat Deda - Molla E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Molla E Pare".
3. Video është e këngës "Molla E Pare", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.