Shpat Kasapi
Shpat Kasapi
Shpat Kasapi
  • Vendlindja:
  • Tetovë
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Maj 1985
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Shpat Kasapi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shpat Kasapi është këngëtar shqiptar nga Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Babai Shpat Kasapit ishte Naim Kasapi prej Tetove ndërsa nëna e tij ishte e Gjylymsere Ramadani nga Tetova. Talenti i tij ishte muzika, kryesisht tallava Ai mesoi ne shkollen fillore "Liria" ne Tetove pastaj shkoi ne kolexhin turk "Yahya Kemal" ne Shkup kurse fakulltetin e kryejti ne Universitetin "FON" ne Shkup.Karierën muzikore e filloi që nga mosha e re, ku pas disa prezentimeve në festivalet për fëmijë fitoi cmimin e parë në festivalin Bletëzat 98 në Tetovë në moshën 13 vjeçare. Sukseset e pare që paraqesih një urë kaluese nga kënga për fëmijë në atë për të rritur ishin prezentimet dhe çmimi i parë në festivalin Këngët e Stinës 2002 në Tirane, çmimi i publikut në festivalin Nota Fest 2003 në Shkup dhe çmimi i publikut në Albafest 2003 në Shkup. Sukseset te para qe per te vertet paraqiten nje urë kaluese nga kenga femijerore ishin prezantimet dhe çmimi i pare ne festivalitin "Kenget e stines 2002" Tirane, çmimi i publikut ne festivalin "Nota Fest 2003" ne Shkup dhe çmimi i publikut ne "Albafest 2003", Shkup. Menjehere pas ketyre çmimeve te tjera siç jane : Pop Idoll 2004, Netet e klipit -Interpretuesi me i miri ne klip, Interpretuesi me i mirë ne "Top Fest 1", çmimi hit ne festivalin "Kenga Magjike 2004", cmimi i publikut ne "Kenga Magjike 2005", "Zhurma Show Awards 2005" me kengen pa ty s'jetoj si pop videoklipi me i mire 2005, Best Male 2010 me videoklipin Mekatare si gjithmone ne "Zhurma Show 2010" dhe evenimente te tjera muzikore ku kenget e tij jane degjuar me shume kenaqesi nga adhuruesit e kenges pop ne gjuhen shqipe. Shpat Kasapi deri me tani ka realizuar disa albume te sukseshme dhe shume videoklipe. Shpat Kasapi per kenget e tij me se shpeshti bashkepunon me kompozitorin e njohur Avni Qahili, pastaj me Artan Kastrati, Ejup Shabani, Florent Boshnjaku etj. Ndersa per lookun e tij perkujdeset ne shumicen e rasteve Armend Ramadani zakonisht gjate klipeve.

Në Nëntor 2002, Shpat Kasapi merr pjesë në Nota Fest 2002 me këngën "Do Te Vij Nje Dite".

Në Janar 2003, Shpat Kasapi merr pjesë në Nota Fest 2003 me këngën "Fisnike".

Në Nëntor 2003, Shpat Kasapi merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Pran Teje".

Në vitin 2003, Shpat Kasapi publikon albumin "Do Te Vi Nje Dite".

Në Maj 2004, Shpat Kasapi merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Per Pak Magji".

Në Dhjetor 2004, Shpat Kasapi merr pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "Axhamiu".

Në Dhjetor 2004, Shpat Kasapi merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Jam Dhe Kam".

Në vitin 2004, Shpat Kasapi publikon albumin "Axhamiu".

Në Nëntor 2004, Shpat Kasapi merr pjesë në Kënga Magjike 2004 me këngën "Shuje".

Në Qershor 2005, Shpat Kasapi merr pjesë në VFM 2005 me këngën "Largohu".

Në Nëntor 2005, Shpat Kasapi merr pjesë në Kënga Magjike 2005 me këngën "Pran Buzeve Tua".

Në Dhjetor 2005, Shpat Kasapi merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Pa Ty S'jetoj".

Në vitin 2005, Shpat Kasapi publikon albumin "Pa Ty S'jetoj".

Në Prill 2006, Shpat Kasapi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Li La La".

Në vitin 2006, Shpat Kasapi publikon albumin "Kush Te Ndau Prej Meje".

Në Maj 2007, Blero & Shpat Kasapi marrin pjesë në Top Fest 4 me këngën "Falma".

Në vitin 2007, Shpat Kasapi publikon albumin "S'e Pranon".

Më datë 20 Tetor 2008, Shpat Kasapi publikon videoklipin "S'e Pranon". Me këtë këngë, Shpat Kasapi merr pjesë në VFM 2008 në vitin 2008.

Në Dhjetor 2008, Shpat Kasapi merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Sonte Do Të Pi".

Në Dhjetor 2008, Shpat Kasapi merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Vetes Nuk Ja Fali".

Në Dhjetor 2008, Shpat Kasapi merr pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Arome Mesdhetare (Krela)".

Në vitin 2008, Shpat Kasapi publikon albumin "Sillu Pshtillu".

Në vitin 2008, Shpat Kasapi publikon albumin "Best Of".

Në Dhjetor 2009, Shpat Kasapi merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Ti Je Ajo", në bashkëpunim me V-ton.

Në Maj 2010, Shpat Kasapi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Ti Je Ajo", në bashkëpunim me V-ton.

Në vitin 2009, Shpat Kasapi publikon albumin "Gajdexhiu".

Në vitin 2009, Shpat Kasapi publikon albumin "Live".

Më datë 13 Korrik 2010, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Mekatare Si Gjithmon". Me këtë këngë, Shpat Kasapi u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), Zhurma Show 2010 (2010).

Në vitin 2010, Shpat Kasapi publikon albumin "Medikament".

Më datë 26 Korrik 2011, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Si Diamant", në bashkëpunim me Toni. Me këtë këngë, Shpat Kasapi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Në vitin 2011, Shpat Kasapi publikon albumin "Sa Me Lendoi".

Në Qershor 2012, Shpat Kasapi merr pjesë në VFM 2012 me këngën "Shume Hot", në bashkëpunim me Ton Voka.

Në Tetor 2012, Shpat Kasapi merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Hajde Sille", në bashkëpunim me Ton Voka.

Më datë 7 Dhjetor 2012, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Adelina". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Në vitin 2012, Shpat Kasapi publikon albumin "Bukurane".

Më datë 3 Korrik 2013, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Casanova". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Me këtë këngë, Shpat Kasapi merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 20 Korrik 2013, Blerina Braka & Shpat Kasapi publikojnë videoklipin "Zogu Ti". Muzika e këngës është kompozuar nga Gramoz Kozeli, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Mars 2014, Shpat Kasapi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Lake Pupulake".

Më datë 13 Qershor 2014, Eli-G publikojnë videoklipin "N'shpirt Me Ke Vra", në bashkëpunim me Barbana & Shpat Kasapi.

Në Mars 2014, Shpat Kasapi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Do Te Dua".

Më datë 5 Korrik 2014, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Daku", në bashkëpunim me Renato.

Më datë 5 Janar 2015, Elona Leka publikon videoklipin "Nga Inati", në bashkëpunim me Shpat Kasapi.

Më datë 29 Janar 2015, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Befasisht", në bashkëpunim me Shpat Kasapi.

Më datë 19 Mars 2015, Shpat Kasapi publikon videoklipin "S'munesh Ti Pa Mu", në bashkëpunim me Nurteel. Muzika e këngës u punua nga Granit Gashi, Nurteel, teksti u shkrua nga Granit Gashi, Nurteel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Massive Production.

Më datë 6 Qershor 2015, Shpat Kasapi & Lori publikojnë videoklipin "Trego", në bashkëpunim me RapSIone.

Në Shtator 2015, Shpat Kasapi merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Pa Shpirt".

Më datë 17 Nëntor 2016, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Faji", në bashkëpunim me Shpat Kasapi. Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga.

Më datë 28 Tetor 2017, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Aroma E Saj". Teksti u shkrua nga Ergys Shahu. Për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 14 Gusht 2018, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Ndjenja E Saj". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Ergys Shahu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 21 Dhjetor 2018, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Pom Mungon". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, ndërsa teksti u shkrua nga Ghulo.

Më datë 12 Shkurt 2019, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Sa E Du Dashnin". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gramoz Kozeli.

Më datë 9 Maj 2019, Blerina Braka publikon videoklipin "Dashni Pa Krahe", në bashkëpunim me Shpat Kasapin. Muzika e teksti u shkruan nga Blerina Braka & Gramoz Kozeli.

Më datë 3 Korrik 2019, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Xhan". Teksti i këngës u shkrua nga Shpat Kasapi & BimBimma.

Më datë 13 Korrik 2019, Erion Hoti & Shpat Kasapi publikojnë videoklipin "Chika". Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 11 Dhjetor 2019, Anxhelo Koci & Ergys Shahu publikojnë videoklipin "Çika Shqiptarisë", në bashkëpunim me Shpat Kasapin. Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Anxhelo Koci & Ergys Shahu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Natti.

Më datë 14 Dhjetor 2019, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Gjith Jeten". Muzika e këngës u punua nga Ergys Shahu, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 11 Gusht 2020, Shpat Kasapi publikon videoklipin "E Do Zemra Çikën".

Më datë 3 Qershor 2021, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Kush Të Ndau Prej Meje (Remake)". Muzika e këngës u punua nga Shpat Kasapi, ndërsa teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku.

Më datë 6 Qershor 2021, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Mbreteresha Ime". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Avni Qahili, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 11 Korrik 2021, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Fol". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Rozana Radi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gramoz Kozeli.

Më datë 13 Gusht 2021, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Mia Mala". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga Lindon Berisha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania Prive Films.

Më datë 10 Qershor 2022, Bianca publikon videoklipin "Dashni Je", në bashkëpunim me Shpat Kasapin. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Gramoz Kozeli, ndërsa orkestrimi u krye në bashkëpunim nga Gramoz Kozeli & Klajv Kajno.

Më datë 11 Korrik 2022, Shpat Kasapi & Zyber Avdiu publikojnë videoklipin "Mega Luks Party", në bashkëpunim me Vis Shkodrani & Jeton Berishën.

Më datë 1 Gusht 2022, Mevli & Shpat Kasapi publikojnë videoklipin "Cataleya". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, teksti u shkrua nga Saia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Deyzoh.

Më datë 10 Gusht 2022, Kaltrina Gosalci & Shpat Kasapi publikojnë videoklipin "Rrushi Zi". Muzika e këngës u punua nga ERO (Eroll Osmani), ndërsa teksti u shkrua nga Ghulo. Produksioni audio u realizua nga Granit Gashi & Darddy.

Më datë 28 Gusht 2022, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Karamele Je".

Më datë 6 Janar 2023, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Dashnia Jem". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla).

Më datë 18 Shkurt 2023, Lule Mustafa & Shpat Kasapi publikojnë videoklipin "S'e Pranoj". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Blero.

Më datë 2 Qershor 2023, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Sherrin Ma Bane". Teksti i këngës u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga MagicPro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Diez.

Më datë 16 Qershor 2023, Ardian Bujupi & Shpat Kasapi publikojnë videoklipin "Valle Kosovare". Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga BledBeats.

Më datë 5 Gusht 2023, Amarda publikon videoklipin "Për Vete Të Kam", në bashkëpunim me Shpat Kasapin. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Indrit Dode & Anxhelo Muharremi kanë realizuar bashkë muzikën, Rioo & Petro Xhori kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Marenglen Boja. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 3 Dhjetor 2023, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Fshima Lotin". Muzika e këngës u punua nga Indrit Dode, teksti u shkrua nga Rioo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Anxhelo Muharremi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: donaNoizy donaNoizy  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Shpat Kasapi »

Komente 63