Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi - Valle Kosovare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  124

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Hiti '06"

Këngë e albumit:

"Pa Ty S'jetoj"

Këngë e albumit:

"Live"

Këngë e albumit:

"Gajdexhiu"

Komente

2 🔥

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Unë mendoj
Bashk te jetojm
Ma rrëmbeve shpirtin tim
Një jetë e re plot dashuri
Sot kalon kjo beqari
Ne do t'vallzojm
Ne kete rini
Dhe dollin krushqit ngrejn
Je sikur zan na kan zili
Se martohemi ne te dy

(Ref)
Hidhe vallen lulja ime
Hidhe vallen ti o moj sorkadhe
Valle valle Shqipetare
Nje beqar ke per te marr
Bini fort ju dahire
Deri naten vonë
Gezimin tonë
Valle valle Kosovare
Tpaska hije yll dashurije

Une mendoj
Bashk ne t'jetojm
Ma rrembeve shpirtin tim
Një jete e re plot dashuri
Sot kalon kjo beqari
Ne do t'vallzojm
Ne kete rini
Dhe dollin krushqit ngrejn
Je sikur zane na ka zili
Se martohemi ne te dy.

(2x)
Hidhe vallen lulja ime
Hidhe vallen ti o moj sorkadhe
Valle valle Shqipetare
Nje beqar ke per te marr
Binin fort ju dahire
Deri naten vonë
Gezimin tonë
Valle valle Kosovare
Tpaska hije yll dashurije.


Ky tekst u dërgua nga Dardi   memalioti
Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet