Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi - Lum E Lum Nana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Dasma me plot dashamir
Hajde dhenderr, hajt per mire
Merre nusen, krah per krah
Hyn ne valle, mashallah

Mashallah nana po thot
Na bekoi i madhi zot
Djali i nanes, o evlat
Je ma i miri, je dukat

Lum e lum nana per djal
Thot me lot, jo vec me fjal
Lum e lum erdhi kjo dit
Sa shum nana e ka prit
2x

Me fal nuse qe po qaj
Po thot nena, nuk kam faj
Qaj pe gzimit, bija jem
Je nafak e djalit tem

Mashallah nana po thot
Na bekoi i madhi zot
Djali i nanes, o evlat
Je ma i miri, je dukat

Lum e lum nana per djal
Thot me lot, jo vec me fjal
Lum e lum erdhi kjo dit
Sa shum nana e ka prit
4x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Shpat Kasapi
Publikimi: 07/11/2020
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Shpat Kasapi - Lum E Lum Nana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lum E Lum Nana".
3. Video është e këngës "Lum E Lum Nana", por nuk këndohet nga Shpat Kasapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:


Komente 0