TEKSTESHQIP

Shpat Kasapi
Mos Më Prit
Lyrics

Shpat Kasapi – Mos me prit

Sa here te kam thene moj zemer ,
Sa here te kam thene une ty ,
Mos mendo se je e vetmja ,
Kam nje tjeter une tani ,
Ajo din ç'eshte dashuria ,
Ajo ka shpirt romantik ,
Ajo fal puthje te nxehta ,
Nuk eshte si ti shpirt nevrik .

Hej tash mos me prit ,
Shko e meso se ç'eshte dashuria ,
Do te vuash ti ,
Do te kujtohen fjalet e mia . X2

Sa here te kam thene moj zemer ,
Sa here te kam thene une ty ,
Mos mendo se je e vetmja ,
Nuk jam me une axhami ,
Foret tua i kuptova ,
Dhe me mire qe te refuzova ,
Se te isha me ty edhe pak ,
Nuk do te doja hiq aspak ,
Ajo din ç'eshte dashuria ,
Ajo ka shpirt romantik ,
Ajo fal puthje te nxehta ,
Nuk eshte si ti shpirt nevrik ,
Shko mesohu te jetosh ,
Shko mesohu te dashurosh ,
Por jo me mua ti kto fore ,
Se nuk shkojne dore per dore .

Me ty kam qene i sinqerte ,
E ti ke bere lajka shume ,
Tash kur une jam me nje tjeter ,
T'vjen si peshku ne lume ,
Ajo din ç'eshte dashuria ,
Ajo ka shpirt romantik ,
Ajo fal puthje te nxehta ,
Nuk eshte si ti shpirt nevrik .

Hej tash mos me prit ,
Shko e meso se ç'eshte dashuria ,
Do te vuash ti ,
Do te kujtohen fjalet e mia . X2

DËRGOI: