TEKSTESHQIP

Shpat Kasapi
Ti Je Ajo
Lyrics
(Feat. V-ton)

Ti je ajo ti je ajo,ti je ajo, ti je ajo.....
Ti je ajo, ti je ajo, ti je ajo,ti je ajo...

Shpati:
Mmm ,aaaa.
E rëndë për mua
Ishte kjo histori
E rëndë për mua
Ishte kjo dashuri
Me krejt qka pata
Të doja unë i sinqertë
Po ti s'më doje me seriozitet
Tani kur me kujtohet
Se një ditë ne ishim bashkë
Dal-ngadal e kuptoj
që s'mund te jemi më bashkë
pas t'gjitha rrenave
Që unë prej teje i kam dëgjuar
Dhe pas disa konflikteve
Që un prej teje i kam pësuar

Ref:
Ti je ajo
që puthjen time refuzove
Ti je ajo
Që mua me largove
E tash je vet
Se kshtu e deshte
Kështu mbarove
Ti je ajo
Qe dashurinë nuk e vlersove

V-Ton:
Kujtoje niher veten
Ku je kan
Dhe me mu t´jesh apet bashk
tash eshte vone
E kishte fillimin dhe mbarimin
Dashuria jone
Mos e ki dert
Se vjen koha e harrojme
Ti vazhdone
Lype fatin tjeter kun
M´vjen keq po e jona mori fund
As e para as e fundit
S´je per mu
Kjo pun ka maru
S´ka qa me menu
As un nuk deshta me maru
Fajin kush e ka a thu
Tash boll se s´du me t´ndegju
Nuk te du jo nuk te du
E di eshte ron me perballu
Munoju krejtsisht mem harru
Sjam per ty e sje per mu
Gjithqka ish fit
Tash ka kalu

Ref:
Ti je ajo
qe puthjen time refuzove
Ti je ajo
Qe mua me largove
E tash je vet
Se kshtu e deshte
Kshtu mbarove
Ti je ajo
Qe dashurine se vlersove

Shpati:
E rende per mua
Ishte kjo histori
E rende per mua
Ishte kjo dashuri
Me krejt qe pata
Te doja un i sinqerte
Po ti s´me doje me seriozitet
Tani kur me kujtohet
Se nje dite ne ishim bashke
Dal-kadal e kuptoj
qe smund te jemi me bashke
pas t´gjitha rrenave
Qe un prej teje i kam degjuar
Dhe pas disa konflikteve
Qe un prej teje i kam pesuar

Ref:(x2)
Ti je ajo
qe puthjen time refuzove
Ti je ajo
Qe mua me largove
E tash je vet
Se kshtu e deshte
Kshtu mbarove
Ti je ajo
Qe dashurine se vlersove.

DËRGOI: