TEKSTESHQIP

Shpat Kasapi
Lum E Lum Nana
Lyrics

Dasma me plot dashamir
Hajde dhenderr, hajt per mire
Merre nusen, krah per krah
Hyn ne valle, mashallah

Mashallah nana po thot
Na bekoi i madhi zot
Djali i nanes, o evlat
Je ma i miri, je dukat

Lum e lum nana per djal
Thot me lot, jo vec me fjal
Lum e lum erdhi kjo dit
Sa shum nana e ka prit
2x

Me fal nuse qe po qaj
Po thot nena, nuk kam faj
Qaj pe gzimit, bija jem
Je nafak e djalit tem

Mashallah nana po thot
Na bekoi i madhi zot
Djali i nanes, o evlat
Je ma i miri, je dukat

Lum e lum nana per djal
Thot me lot, jo vec me fjal
Lum e lum erdhi kjo dit
Sa shum nana e ka prit
4x

DËRGOI:
INFO
Kompozimi dhe teksti u shkruajt nga Kreshnik Avdiu, teksa këngën e orkestroi Ardian Kastrati.