TEKSTESHQIP

Shpat Kasapi
Fshima Lotin
Lyrics

Hajde shuja zjarrin zemres
se te don ty te don.
Hajde sonte fshima lotin
qe per ty pikon pikon.

Hajde shuja zjarrin zemres
se te don ty te don.
Hajde sonte fshima lotin
qe per ty pikon pikon

Jo jo mos ki marre thuja zemres
gjysma ime tjeter je vec ti,
hajde ashqiare foli zemres
falma gjysmen tjeter qe ke ti.

Se per ty vuj vuj
un tash po vuj vuj
ah kjo dashnia mu sot mka vra,
me mire me plumb gjuj
se tjeter kujt kujt
dashnin time me ja fale.

Hajde shuja zjarrin zemres
se te don ty te don.
Hajde sonte fshima lotin
qe per ty pikon pikon.

Hajde shuja zjarrin zemres
se te don ty te don.
Hajde sonte fshima lotin
qe per ty pikon pikon

Se shpirti pom kallet kurre se kam dit
se te kam dash pa hile vec kam prit.
Leni goce lojnat se tash jem rrit
e ksaj dashnie ti nale ti dhe pike.

Se per ty vuj vuj
un tash po vuj vuj
ah kjo dashnia mu sot mka vra,
me mire me plumb gjuj
se tjeter kujt kujt
dashnin time me ja fale.

Hajde shuja zjarrin zemres
se te don ty te don.
Hajde sonte fshima lotin
qe per ty pikon pikon

Hajde shuja zjarrin zemres
se te don ty te don.
Hajde sonte fshima lotin
qe per ty pikon pikon

DËRGOI:
INFO
Më datë 3 Dhjetor 2023, Shpat Kasapi publikon videoklipin "Fshima Lotin". Muzika e këngës u punua nga Indrit Dode, teksti u shkrua nga Rioo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Anxhelo Muharremi.