Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati - Qik Kosove Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Shqipja...
Me merr malli o per ty
O gjumi i nates nuk m'ka zon
Kurr kimetin s'ja kam dit
O per vende m'rrin Kosove

Ku s'kam qen e ku s'kam ik
Oqeanin kam kalu
Deri larg ne Amerik
Po ket vend s'e kam pa kun

Flora...
Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten

Shqipja & Flora...
Po nuk gjeta si Kosoven

Shqipja...
Çik Kosove jam
Rronjet ketu i kam
Ne fund te botes me shku
Shpirtin e kam ketu

Flora...
Çik Kosove jam
Rranjet ketu i kam
O ne fund te botes me shku
Shpirtin e kam ketu

Berati...
Ne lagjet tuja une jam lind
S'me ben zemra me ndejt jasht
Fjal e urte kot nuk ka dal
Ku kam le du me u mplak

Bekimi...
Prap ketu e pruna koken
Ku me pret babai dhe nana
Cep e me cep e brodha boten

Bekimi & Berati...
Por nuk gjeta si Kosoven

Berati...
Çun Kosove jam
Rranjet ketu i kam
Ne fund te botes me shku
Vendin e kam ketu

Bekimi...
Çun Kosove jam
Rranjet ketu i kam
O ne fund te botes me shku
Shpirtin e kam ketu

...


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati - Qik Kosove Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qik Kosove Jam".
3. Video është e këngës "Qik Kosove Jam", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0