TEKSTESHQIP

Shqiponja Doko & Cani Etemi
Merre Zemren Time
Lyrics

Part:1
Se kjo zemer vec per ty,
Dikur ka rrah...
Por ti se kuptove,
Per cdo dite m'ke vra...

Se kjo zemer vec per ty,
Rrahjen e ka ndal...
Jeten ta kam nxi,
M'kan mashtru me fjale...

Ref:
Merre Merre Zemren Time,
Mbyte me dur...
Qe ti ta kuptosh,
Sa shume te du...

Part:2
Sikur shi i vjeshtes ti,
N'syrin tim pikon...
A e di Dashni,
Cdo dit me mungon...

S'jam e lumtur s'jam pa ty,
S'di a me beson...
Qekur ti shkove,
Zbrazti me ke lon...

Ref:
Merre Merre Zemren Time,
Mbyte me dur...
Qe ti ta kuptosh,
Sa shume te du...

DËRGOI:
INFO
Materiali muzikor u bë i disponueshëm tek shikuesit i ilustruar në prizmin vizual me një videoklip, të cilin e përgatiti Frame Company Albania, teksa regjia e videos u mor përsipër nga Don Enio. Ky videoklip u publikua me datë 15 Nëntor 2021. Muzikën dhe arranzhimin e kreu Amarildo Arifi, për këtë këngë ka punuar tekstin Anna Marku, ndërsa produksionin e punoi A.A Records.
Renditja:
Top 200