Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Letër Nga Parajsa..! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

A nuk kishte bota vend e dhe për mua
Apo zemra jote nan s'kishte mëshir
Më than se Parajsa ësht në këmbët tua
T'me përkdhelje tii pata shum dëshiir
Pendohuu.. Pendooohuuu..!

E at Bot te cilën ti e do aq Shuum
A se meritova ta shoh edhe uun
Veq t'kishe menduar nga un si je ndaar
Pak do t'kishe qeshuur
Shum do t'kishe qaaar
Pendoohuu.. Pendoohuuu..!

Se njerzit gabojn me at bot mashtrohen
Por më t'mirët jaan ata që pendohen..[2x]

Edhe pse kam dashuur lule për t'dhuruar
Nuk më dhimbset jetaa që se kam jetuar
Se bota të cilën ju e doni shuum
s'ësht më e mir se botaa ku po jetoj uun
Pendoohuu.. Pendoohuuu..!

Vall a kaq të vogël ka zemrën nji naan
Dashurin ndaj fmiis mbrenda që se mbaan
Asniher për mua s'rodhi pika e lotit
Asniher s'mendove se del para ZOTIIT
Pendoohuu.. Pendoohuu..!

Se njerzit gabojn me at bot mashtrohen
Por më t'mirët jaan ata që pendohen..[2x]


Ky tekst u dërgua nga MellyShyhrete Behluli
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Rrahman Kryeziu


Shyhrete Behluli - Letër Nga Parajsa..!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Letër Nga Parajsa..!".
3. Video është e këngës "Letër Nga Parajsa..!", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0